ВІДДІЛ ОСВІТИ ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Першість з пляжного волейболу серед команд дівчат

2 жовтня на спортивному майданчику КЗ «Андріївський ліцей» пройшла першість з пляжного волейболу серед збірних команд дівчат закладів загальної середньої освіти Великобурлуцького району.

         В змаганнях прийняло участь десять команд з восьми закладів загальної середньої освіти.

         Змагання розпочались урочистим шикуванням команд, де Р.Зоренко побажав всім вдачі, легкого навчання і спортивного везіння, в декількох словах розповів про умови змагань ну і звісно перемоги сильнішому.

         Жереб проведено, лунає свисток судді першої зустрічі, змагання розпочато. Змагання пройшли за традиційною системою для пляжного волейболу, за олімпійською системою до двох поразок з визначенням всіх місць та складались з однієї партії до 15 очків.

         Зігравши три етапи змагань, з двома перемогами в своєму резерві до півфінальної частини змагань доходять команди КЗ «Червонохвильський ліцей», яка спочатку здолала 15:8 команду з Гниличанської школи, а потім в досить запеклій боротьбі, що називається виривають перемогу у команди Приколотнянської школи 16:14. З не менш добрим результатом до півфінальної стадії змагань рухалась команда дівчаток з Шипуватської школи, яка в першій зустрічі долає з рахунком 15:5 команду Катеринівської школи, потім 15:12 команду «Катеринівка-1» Катеринівської школи, та 15:11 команду КЗ «Вільхуватський ліцей». Таким чином дві ці команди вже забезпечили собі місце в четвірці сильніших.

         Якщо, дві вищезгадані команди почували себе більш спокійно, то в інших команд, які зазнали по одній поразці, був певний клопіт, і їм потрібно було вмикати всі свої резерви, а би не припуститись помилки та не зазнати летальної поразки що виведе їх з боротьби за перемогу. Якщо команди, які йшли без поразки, дістались до півфінальної частини змагань зіграли по дві – три зустрічі, то команди які зазнали поразки грали на декілька зустрічей більше, що робило їхні ігри важчими з кожною наступною зустріччю.

         По сітці, з однією поразкою, яку зазнали від команди дівчат Шипуватської школи, йшла команда дівчат з КЗ «Вільхуватський ліцей». В боротьбі за вихід до півфінальної частини вони впевнено долають команду дівчаток Підсереднянської школи 15:9. В нижній частині сітки з аналогічною ситуацією справляється команда Приколотнянської школи, які долають з рахунком 15:6 своїх суперниць дівчаток з КЗ «Андріївського ліцею».

         В розіграші за 7-8 місце зустрічались команди Гниличанської та Катеринівської шкіл, з рахунком 15:11 перемогу здобувають катеринівці.

         В розіграші за 5-6 місце зустрілись команди Підсереднянської школи та КЗ «Андріївський ліцей», де з рахунком 15:9 перемогу одержують підсереднянські дівчата.

         В півфіналі зустрілись команди КЗ «Червонохвильський ліцей» та КЗ «Вільхуватський ліцей», в даній зустрічі впевнену перемогу здобувають дівчатка з смт.Вільхуватка, 15:6 на їх користь.

         В іншій парі зустрілись команди Шипуватської та Приколотнянської шкіл. В даній парі зійшлись дві рівні команди, явного лідера не було, команди йшли м’яч в м’яч від початку зустрічі до її завершення, по черзі команди обмінювались забитими м’ячами та по черзі припускали помилок. На фінальній стадії зустрічі, на фінальний ривок спромоглись дівчатка з Шипуватської школи, провівши два вдалих розіграші, довівши зустріч до перемоги 15:13 на свою користь.

         Таким чином, зазнавши поразки в півфінальній частині змагань, в розіграш за 3-4 місце зійшлись команди Приколотнянської школи та КЗ «Червонохвильський ліцей», де беззаперечну перемогу здобувають дівчатка смт.Приколотне, 15:6 на їх користь.

         Фінальна зустріч, розіграш за 1-2 місце, зустрічаються команди, які вже зустрічались між собою, в першій зустрічі перемогу здобула команда Шипуватців, відповідно суперниці знали своїх опонентів, сильні та слабкі місця. Отже, на майданчик запрошуються команди дівчаток з Шипуватської школи та КЗ «Вільхуватський ліцей», зустріч розпочато. З перших розіграшів, лідерство в зустрічі беруть дівчатка з Вільхуватського ліцею, які розігрували комбінацію за комбінацією без права на другу помилку, в свою чергу дівчатка з Шипуватської школи дали їм зрозуміти, що легкої перемоги не буде і що разу відповідали контратаками. Емоції зашкалювали, навіть вчителі фізичної культури не стримували своїх емоцій, в хід йшли як технічні так і тактичні ігрові хитрощі. Та все ж, в цій зустрічі дівчатка з КЗ «Вільхуватський ліцей» були не зупинні перед здобуттям перемоги, 15:10 на їх користь.

         Таким чином, перше місце займає команда дівчаток КЗ «Вільхуватський ліцей» в складі Дар’ї Прологаєвой та Вікторії Кравченко (вчитель фізичної культури Олександр Васильович Тютюнник), з другим результатом закінчують змагання дівчатка Катя Хон та Віола Ракоєд з Шипуватської школи (вчитель фізичної культури Валерій Іванович Голуб), і замикають трійку призерів команда у складі Емілії Лапчинської та Єлізавети Пекач з Приколотнянської школи (вчитель фізичної культури Леонід Григорович Шелест), четверте місце за командою дівчат з КЗ «Червонохвильський ліцей».

         Паралельно проходили змагання з шахів серед викладачів фізичної культури. Змагання проходили за коловою системою, з лімітом часу на зустріч кожному гравцю 15 хвилин. І доки їх вихованки змагались в пляжний волейбол, вчителі фізичної культури продемонстрували своє вміння володіння шаховими фігурами. З впевненим результатом третє місце посідає Сергій Григорович Трофимченко вчитель фізичної культури Гниличанської ЗОШ І-ІІІ ст.. Два лідери, набравши протягом турніру однакову кількість очків, в золотій зустрічі, в трьох партіях, до двох перемог, розіграли 1-2 місце. Зустрічались Віктор Шестопалов (КЗ «Андріївський ліцей») та Валерій Голуб (Шипуватська школа), з рахунком 2:0 за партіями, перше місце здобуває Віктор Шестопалов, який підтверджує, що для перемоги в дома і стіни допомагають, друге місце відповідно дістається Валерію Голубу.

На урочистому підведенні підсумків, Р.Зоренко привітав команди та вчителів фізичної культури з вдалим виступом в змаганнях та побажав нових спортивних здобутків та життєвих перемог. Команди переможниці та переможці в шаховому турнірі нагороджені дипломами та медалями відділу освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації.

 

Р.Зоренко« повернутися до списку новин