Готовність пришкільних таборів відпочинку Великобурлуцького району до роботи у 2019 році

У пришкільних таборах, які функціонують в літній канікулярний період, надаються послуги з оздоровлення дітей, тобто здійснюється комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на відновлення та покращення фізичного та психічного стану їхнього здоров’я. Відпочинкові ж послуги спрямовані на організацію їх дозвілля із дотриманням періоду активного та пасивного відпочинку, організацію раціонального харчування й забезпечення відповідними  до вимог умовами перебування. Метою діяльності таких таборів є використання вільного часу дітей для забезпечення умов, що сприяють їх  фізичному,  інтелектуальному, емоційному, духовному та моральному розвитку.

Здійснюючи вищезазначені заходи,  освітній  заклад зобов’язаний створити для дітей безпечні та комфортні умови перебування, забезпечити охорону їхнього життя й здоров’я, надання невідкладної медичної допомоги, реалізацію освітніх програм та змістовного дозвілля тощо.

З 06  по 08 травня районною комісією було проведено об’їзд пришкільних таборів відпочинку Великобурлуцького району з  метою перевірки готовності їх до  відкриття, яке планується на  03 червня 2019 року

Комісію з прийому в експлуатацію дитячих пришкільних таборів з денним перебуванням очолив перший заступник голови районної державної адміністрації Шестопалов Олександр Михайлович. До її складу також увійшли: Фесюнов Іван Васильович – начальник Великобурлуцького відділу Головного управління держпродспоживслужби в Харківській області, Левченко Роман  Миколайович – провідний фахівець Великобурлуцького відділу Головного управління держпродспоживслужби в Харківській області,  Сологуб Дмитро Володимирович – головний інспектор Великобурлуцького районного сектору ГУ ДСНС у Харківській області, Великодний Олег Геннадійович – інженер служби охорони праці господарчої групи відділу освіти, Герасімова Лілія Іванівна – головний спеціаліст відділу освіти.

Було перевірено 15 закладів загальної середньої освіти району.

У ході роботи було перевірено:

- документацію закладів відпочинку, дотримання законодавства щодо забезпечення умов оздоровлення та відпочинку дітей;

- наявність планів роботи;

- якість організації харчування (меню,  забезпеченість продуктами харчування, овочами та фруктами);

- наявність та кількість дітей пільгових категорій;

- кількість школярів у таборі;

- залучення благодійних коштів на відпочинок  дітей;

- стан  санітарно – гігієнічних умов табору (забезпечення питною водою)

- ефективність використання матеріально-технічної бази закладу (організація дозвілля дітей, фізкультурно-спортивних, культурних заходів);

- методичне та кадрове забезпечення виховного процесу (медичний огляд працівників табору, присутність медичних працівників на території закладу);

- створення безпечних умов відпочинку;

- обладнання ігротек та кімнат для відпочинку.

За результатами перевірки  видані рекомендаційні листи відповідними службами для негайного реагування та усунення виявлених недоліків.

Із 3 по 21 червня поточного року в Великобурлуцькому  районі планується розпочати  роботу 15 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням, в яких  будуть охоплені відпочинком  700 дітей, (47 % від загальної чисельності дітей шкільного віку - 1496 чол.),  в тому числі 653 дітей, які потребують особливої підтримки та уваги.

Фінансування пришкільних таборів забезпечується за рахунок коштів районного бюджету в розмірі 300,0 тис. грн.