ВІДДІЛ ОСВІТИ ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Шаховий фестиваль

25 лютого на базі Великобурлуцької ДЮСШ, пройшов традиційний шаховий фестиваль присвячений 75-й річниці визволення Великобурлуччини від фашистських загарбників.

         Цього року в фестивалі виявили бажання прийняти участь шахісти з Купянського, Вовчанського, Двурічанського, Шевченківського, та Великобурлуцького районів.

         Відкриття змагань розпочалось привітальними словами головного спеціаліста відділу освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації Руслана Зоренка, який провів маленький екскурс по історії Великобурлуччини, нагадав присутнім про важкі дні визволення нашого краю від фашистських загарбників, зазначив, що свою історію потрібно знати та пам’ятати, і робити все можливе щоб цього не трапилось в майбутньому. На доброзичливій нотці побажав всім учасникам щастя, здоров’я, успіхів та перемог. Урочиста частина змагань позаду, а попереду шахові баталії.

         Кожен учасник знає свого суперника не за словами, адже вони неодноразово зустрічались за шаховою дошкою на змаганнях різних рівнів та від цього змагання свою цікавість не втрачали.

         Змагання проходили за швейцарською системою з семи турів та лімітом часу кожному учаснику 15 хвилин. Переможець визначався за найбільшою кількістю набраних очків, якщо декілька гравців набирали однакову кількість очків місця розподілялись по системі Бухгольца, Бергера.          Між турами організатори запрошували учасників поласувати солодощами, попити гаряченького чаю, кави, з’їсти бутерброд.

         Починаючи з першого туру про свій намір на перемогу заявили відразу декілька шахістів, які від туру до туру лише набирали чергові ігрові бали, це Іван Гончаренко (м.Куп’янськ), молодий талант - Микола Лящьов (смт.Білий Колодязь Вовчанського району) та Володимир Небувайло (м.Куп’янськ). Нажаль через участь в обласних змаганнях з шахів в м.Харків, не зміг прийняти участь в даних змаганнях неодноразовий переможець Олександр Сазонов (с.Шипувате).

Взявши це до уваги, потихенько набирав обертів Іван Гончаренко (м.Куп’янськ), і несподівано для всіх Микола Лящьов, який здобував перемогу за перемогою, перед його натиском навіть не зміг устояти і наш земляк Микола Матяш, лише поразка в зустрічі з І.Гончаренко змогла спустити його з небес до шахових реаліїв. Нажаль не заладилась гра у Миколи Матяша, який зазнав поразки та зіграв двічі в нічию.

         В доброзичливій атмосфері, від туру то туру минули змагання, настала мить підведення підсумків.

         Шикування учасників, урочиста хвилина, нагородження проводив Зоренко Р.В.. Стало традицією відзначати на фестивалі найстаршого учасника, найстаршим учасником став Георгій Михайлович Яценко, 1929 року народження, житель смт.В.Бурлук, ст..Бурлук, якому 13 лютого виповнилось 90 років.

         Поспішаючи на потяг до м.Куп’янськ, затримавши подих учасники заслуховують підведення підсумків та п’ятірку переможців. Перше місце посідає Іван Гончаренко, він набрав шість очків з семи можливих, друге місця займає Володимир Небувайло, м.Куп’янськ, він набирає 5 очків. Третє місце посів Микола Лящьов (смт.Білий Колодязь) також п’ять очків та за показником Буггольця в нього гірший показник за В.Небувайло. Четверте місце посідає Микола Матяш (с.Підсереднє), він набирає 4,5 бали, п’яте місце набравши бакож 4,5 бали посідає Валерій Триполкін (м.Куп’янськ). переможці нагороджені пам’ятними дипломами та цінними подарунками.

         Змагання завершено, всі з добрим настроєм роз’їжджаються по домівкам, на завершенні колективне фото на пам’ять, до нових зустрічей.

        

Р.Зоренко« повернутися до списку новин