Тиждень права

Картинки по запросу тиждень праваНа виконання розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 27.09.2019 № 496 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права» у закладах загальної середньої освіти району протягом тижня з 9 грудня по 13 грудня були проведені заходи:

• Всеукраїнський урок «Права людини», у рамках якого було висвітлено питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту;

тематичні лінійки на тему: «Правоохоронний рух в Україні»;

• години спілкування, бесіди: «Без права немає обов’язків», «Мої права і обов’язки», «Що означає жити по совісті», «Підліток і закон», «Торгівля людьми - грубе порушення прав громадянина», «Якщо у тебе проблема, куди звертатися?», «Виконуй обов’язки, поважай правопорядок»,
  • ігри – подорожі «Україна єдина країна»;
  • конкурси творчих робіт «Мої права»;
  • засідання круглих столів «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»;
  • семінари «Право і мораль»;
  • тематичні виставки «Знай та поважай свої права»;
  • виховні години за темами: «Будемо жити дружно», «Як довіряти та бути вдячним іншим», «Як долати конфлікти», «Протидія боулінгу в школі», «Безконфліктне спілкування з однокласниками», «Вчимося протистояти впливу», «Ми проти насильства», «Як зупинити булінг»,
  • лекції за темами: «Чи знаєш ти права людини?», «Я і мої права», «Немає прав без обов’язків», «Правова культура як чинник формування особистості»;
  • брейк-ринги за темою: «Статуси і ролі особистості в соціумі правовий аспект».

-  учні молодших класів читали українські народні казки та обговорювали ситуації, в яких порушуються права казкових персонажів.

Учні 3-4 кл. «Андріївського ліцею» переглянули та обговорили  презентацію «Як казки допомагають знати свої права».

прийняли участь у вікторині «Ти знаєш свої права?».

Провели вікторини «Знавці права»,  засідання круглого столу «Кримінальна відповідальність неповнолітніх».

З старшокласниками були проведені бесіди за темами: «Мої права та обов'язки, «Що означає жити по совісті», «Підліток і закон»., години спілкування:  « Торгівля людьми грубе порушення прав громадянина» 11 кл., «ЯкЯкщо в тебе проблема-куди звертатися ?», «Виконуй обов'язки, поважай правопорядок».  Проведено у конкурс малюнку на правову тематику.

В шкільних бібліотеках впродовж лютого працювала виставка науково-популярної та навчальної літератури на правознавчу тематику.