Урочистий захід до Дня фізичної культури та спорту в Україні

13 вересня в актовій залі відділу освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації в рамках святкування Дня фізичної культури та спорту в Україні пройшов урочистий семінар-нарада з вчителями фізичної культури закладів загальної середньої освіти Великобурлуцького району та тренерами - викладачами КЗ «ДЮКФП «Старт».

Відповідно о указу Президента України, в другу суботу вересня з 1994 року в Україні відзначається свято фізичної культури та спорту в Україні, не стоїть осторонь і наш район. Стало, доброю традицією, в перед день даного свята, в актовій залі відділу освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації зустрічатися вчителям фізичної культури та тренерами Великобурлуцького району, аби підвести підсумки учнівської Спартакіади 2018-19 навчального року, обговорити перспективи на 2019-20 навчальний рік.

Семінар розпочався з приємного, всіх присутніх зі святом привітали перший заступник голови Великобурлуцької районної державної адміністрації Олександр Шестопалов та начальник відділу освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації Ігор Фірсов, привітання від голови Великобурлуцької районної державної адміністрації Ігоря Коваленка та голови Великобурлуцької районної ради Олександри Жиніної, присутнім зачитав Руслан Зоренко.

В районі розроблена система проведення різноманітних фізкультурно – оздоровчих, спортивних заходів серед учнівської молоді та дітей. Стало доброю традицією проводити Спартакіаду серед закладів загальної середньої освіти, до програми якої включено змагання з баскетболу, волейболу, мініфутболу, шахів і шашок, настільного тенісу, стрітболу та пляжного волейболу. Протягом 2018-2019 навчального року проведено 19 змагань серед учнівської молоді. Нагороди отримують вчителя фізичної культури, збірні команди навчальних закладів яких стали переможцями. Так, перше місце в Спартакіаді серед закладів загальної середньої освіти Великобурлуцького району займає Підсереднянська ЗОШ І-ІІІ ст.., директор Валентина Олександрівна Товстоган, вчитель фізичної культури Олександр Вікторович Посипайко. Друге місце за КЗ «Андріївський ліцей», директор Віктор Михайлович Шестопалов, вчитель фізичної культури Євген Костянтинович Дігтяренко. Замикає трійку призерів Приколотнянська ЗОШ І-ІІІ ст.. ім.. Героя Радянського Союзу К.Ф.Ольшанського, директор Галина Михайлівна Сологуб, вчителі фізичної культури Євген Олексійович Посохов та Леонід Григорович Шелест.

Протягом учбового року відділ освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації приклав максимум зусиль, аби збірні команди дітей приймали участь в чемпіонатах та першостях області з волейболу, футболу, легкоатлетичного чотириборства тощо. І впевнено можна сказати, що наші діти роблять це досить добре, демонструючи високі результати, і в цьому найбільша заслуга саме вчителів фізичної культури та тренерів – викладачів.

Так, здобувши перемогу в районному етапі з стрітболу серед дівчат, представляючи Великобурлуччину на зональному етапі змагань, який проходив в смт.Двурічна, у віковій категорії 2002-03 р.н. перше місце посідає команда дівчат Шипуватської ЗОШ І-ІІІ ст.., яку підготував вчитель фізичної культури Валерій Голуб. У віковій категорії 2004-2005 р.н. також серед дівчат, перше місце в даному етапі змагань посідає команда Вільхуватського НВК, команду підготував вчитель фізичної культури Сергій Панін.

Збірна команда юнаків 2007 р.н. Приколотнянської школи, приймаючи участь в зональному етапі «Футзальної ліги України», яка пройшла в смт.Двурічна, посідають перше місце.

Збірна команда, сформована на базі КЗ «Андріївський ліцей», приймаючи участь в обласних щорічних змаганнях «Спорт протягом життя» серед учнів «Біла тура» з шахів посіли 6 місце.

В травні 2019 року збірна команда Приколотнянської школи, приймала участь в обласних змаганнях «Спорт протягом життя» з легкоатлетичного чотириборства, яке проходило в м.Золочів, де посіли друге місце, команду підготував вчитель фізичної культури Леонід Григорович Шелест.

В травні в с.Малинівка Чугуївського району команда юних туристів, яка тренується на базі Новоолександрівської загальноосвітньої ЗОШ І-ІІІ ст.. під вчителя фізичної культури Андрія Волкова, посідає третє місце в обласних змаганнях з пішохідного туризму та спортивного орієнтування.

Це лиш низка змагань, їх звісно можна продовжувати, та всіх цих виступів не було б, як би не клопітка праця вчителів фізичної культури та тренерів – викладів, які працюють, знаходять талановитих дітей та передають їм свої вміння та навички в тому чи іншому виді спорту. За вагомий внесок в розвиток дитячого спорту, пропаганди фізичної культури та спорту на Великобурлуччині пам’ятними стемами відзначаються Валерій Голуб, вчитель фізичної культури Шипуватської ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..Героя Радянського Союзу І.М.Заболотного; Андрій Волков, вчитель фізичної культури Новоолександрвської ЗОШ І-ІІІ ст..; Сергій Трофимченко вчитель фізичної культури Гниличанської школи І-ІІІ ст.. та Олександр Тютюнник тренер – викладач КЗ «ДЮКФП «Старт».

Не обійшли стороною і ветеранів сфери фізичної культури та спорту. Ветерани це наша історія, спортивне сімя, яке було посіяне на Великобурлуччині дуже давно, це спортивні плоди, які ми зараз збираємо, саме їх заслуга.

За багаторічний особистий внесок в розвиток фізичної культури на Великобурлуччині, пам’ятними подарунками від відділу освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації було відмічено ветеранів сфери фізичної культури, це Яценко Георгій Михайлович (ст..Бурлук), Серебряков Микола Іванович (с.Рублене), Шелест Леонід Григорович (смт.Приколотне). А на завершення, всіх запрошують на загальне фото.

Руслан Зоренко.