«Наукові візити до Харкова»

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???°?????°???¦?µ???????? ??. ???°?????????°.23 квітня з ініціативи Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області «Відповідальна допомога» учні Приколотнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Федорівського ліцею побували з екскурсіями в  Software&Computer Museum та ЛандауЦентрі м. Харкова.

Одна річ: відстежити розвиток комп'ютерної техніки на уроках за розповідями вчителя у супроводі фото та відео матеріалів і зовсім інша – побачити на власні очі розвиток комп'ютерної техніки від абака та рахівниці до сучасних пристроїв. Справили враження на учнів і магнітні накопичувачі та жорсткий диск, що належали ЄОМ перших поколінь, комп'ютер розміром з учнівський стіл, 11-кілограмовий ноутбук, перші відеофони, одні з перших засоби для віртуальних ігор. Серед експонатів – мобільні телефони різних модифікацій. Наприклад ті, що мали крім цифрових кнопок ще й додаткові клавіатуру та міні-екран, які використовувались як комп'ютер або телефон з додатковим пристроєм – фотоапаратом. Цікава розповідь екскурсовода Олексія, що більше нагадувала бесіду з товаришем, доповнювала враження від побаченого. По закінчені, учні мали можливість пограти в комп'ютерні ігри, якими захоплювались ще батьки учнів. А для повного відчуття того часу, грали вони на комп'ютерах 80-90-х.

Екскурсія до ЛандауЦентра – це, скоріше, інтерактивна розповідь про фізичні закони. Прослухавши розповідь по природні явища та закони фізики, що їх пояснюють, учні мали нагоду самотужки ознайомитись з експонатами, що були виставлені в залах і відстежити дію тих чи інших законів. Кожен хотів посидіти на стільці, сидіння якого   суцільно забите цвяхами гострієм вгору. Або відчути на собі дію звукової гармати та спостерігати за виникненням електричного розряду, картинами, що змінюються від зміни кольору світла, відчуттями в кімнаті ілюзій. Все побачене в центрі неможливо описати в межах статті. Це треба відчути на собі та побачити на власні очі. Отримавши великі враження,  сповнені емоціями від побаченого та відчутого,  учні залишили ЛандауЦентр із запитаннями, коли знову повернуться сюди?

Вивчати шкільні предмети таким чином – це дуже цікаво і запам'ятовується на все життя. Адже недарма кажуть:  краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

Ми дуже вдячні організаторам цих екскурсій Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області «Відповідальна допомога» за надану можливість відкрити для себе унікальні просвітницькі заклади Харкова.