ВІДДІЛ ОСВІТИ ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Обласна Спартакіада «Козацькі розваги»

Відповідно плану фізкультурно – оздоровчих та спортивно – масових заходів КУ Харківської області «Спорт для всіх» на 2019 рік, згідно плану проведення Всеукраїнських заходів, в рамках проведення обласної Спартакіади серед команд районів та міст обласного значення, 14 червня на стадіоні м.Валки, пройшли обласні змагання «Козацькі розваги».

         Відповідно до регламенту змагань, кожну команду представляла делегація у складі трьох чоловік, два «козаки» та тренера команди. В даних змаганнях серед районів та міст обласного значення прийняло участь 6 команд.

         Змагання розпочались урочистим шикуванням всіх команд, учасники приймали привітання від голови Валківської райдержадміністрації Войтенко Віктора Івановича та голови Валківської районної ради Віталія Петровича Онощі, для всіх команд Валківщина підготувала запашні караваї, лунає державний гімн, змагання відкрито. Отже, урочистості позаду, мандатну комісію та жеребкування проведено, по переду головне - змагання.

В програму змагань входили чотири види. Першим видом який випробував «козаків» на силу була вправа «Козацька засіка». Потрібно було колоду 4 метри завдовжки, в якій близько 200 кг., перенести на відстань 10 метрів, при цьому здолавши чотири різновисокі перешкоди (50, 70, 90 см. та 1 м.). Дана вправа була одною з найскладніших для всіх команд, та все ж час з яким впорались команди з даною вправою говорить про інакше. Так, найкращим результатом в цей день серед усіх команд, показала команда був за командою Чугуївського району, 6,06 секунд, за ними відповідно і перше місце в нашій підгрупі по даній вправі. За жеребом учасникам нашої команди припало виступати першими, так наша команда у складі Віктора Швеця та Ярослава Стадніка, не гонучись за результатом, потихенько виконує вправу і в результаті показує п’ятий результат з часом 14,30 с., старт зроблено. Другим випробуванням для учасників, була «Колода». Звичайна штанга, вагою 70 кг., її потрібно було кожному учаснику команди за півтори хвилини підійняти над головою від землі, максимальну кількість раз, два учасника виконують вправу паралельно. В.Швець виконав дану вправу 12 разів, а Я.Стаднік 13 раз. З даним результатом в даній вправі наша команда 2-ю, в даній вправі кращим показником серед всіх команд стає результат 42 рази, цей результат був за командою Красноградського району. Майже не відпочивши, на спортсменів вже чекає третя вправа «Чумаки». На відрізку 10 метрів на лінії «старт» стоять вісім мішків з піском вагою по 50 кг., на «фініші» стоїть лавка, потрібно як омога швидше перенести всі мішки на віз. В даній вправі команда нашого району посідає п’яте місце, про себе дала знати травма, яку Ярослав Стаднік отримав на вправі «Колода». Кращий результат на даній вправі демонструє команда Красноградського району 33,38 с. Останнє випробування, вже всі учасники виснажені, адже кожна вправа проходить з максимальним фізичним навантаженням та ще й з виконанням на час, для цього необхідно не а би яку фізичну підготовку, а часу на відпочинок майже не має та і температурний режим на вулиці, більше 30 градусів в затінку. Отже, останнє випробування «Козацька вдача» - перетягування канату команда на команду. Дана вправа є коньком нашої команди, адже, сумарна вага наших спортсменів близько 300 кг., чим вони і скористались, і впевнено перемагають всіх своїх суперників, та здобувають в даній вправі перше місце.

Змагання завершено, доки суддівська колегія підбиває підсумки, у спортсменів є час на перепочинок. Всі учасники запрошуються на шикування, підведення загальнокомандних заліків, всі учасники в очікуванні. Нагородження розпочинається з нижчого місця. Отже, третіми в даному силовому марафоні по нашій групі, стають «козаки» м.Люботин, які набирають одинадцять очків, на другу сходинку запрошується команда Чугуївського району, яка набрала десять очків. І першими в командному заліку стає команда Сахновщанського району, яка обійшла попередню команду на 0,5 очків, вона набирає дев’ять з половиною балів. Команда нашого району, набравши 12,5 балів займає четверте місце.

Команду нашого району на даних змаганнях представляли Ярослав Стаднік та Віктор Швець, жителі смт.Великий Бурлук, вітаємо наших «козаків» з даним результатом та бажаємо в подальшому покращити його та здобути ще не одну перемогу.

Р.Зоренко

 « повернутися до списку новин